Gólparádéval tért vissza az NB III-ba a Mátészalka
A Mátészalka fölényes játékkal, a visszavágón aratott 7–1-es győzelemmel, összesítésben pedig 11–1-es eredménnyel harcolta ki a feljutást az NB III-ba. A csapat egy emlékezetes, veretlen szezont koronázott meg a visszatéréssel.
Egyetlen év után ismét az NB III-ban szerepelhet a Mátészalka, miután az osztályozó visszavágóján is fölényes győzelmet aratott, és végül 11–1-es összesítéssel biztosította feljutását.
A Nagyatádi FC elleni párharc második mérkőzésére kedvező helyzetből érkezett a csapat, hiszen az első találkozón megszerzett 4–0-s előny már komoly alapot jelentett. Ennek ellenére a hazaiak nem az eredmény megtartására játszottak – már a kezdő sípszótól látszott, hogy győzelemmel és méltó lezárással szeretnék befejezni a szezont.
A találkozó gyors hazai gólokkal indult: Molnár Máté a 8. percben megszerezte a vezetést, majd rövid időn belül Rubus Tamás is eredményes volt. Az első félidőben tovább nőtt a különbség, Gyurján Bence és Sárosi Norbert találataival már 4–0 állt az eredményjelzőn a szünetre.
A második félidőben ugyan a Nagyatád egy büntetőből szépíteni tudott, de ez sem törte meg a hazai lendületet. Bényei Balázs újabb gólt szerzett, majd a csereként érkező Torkos Máté két találattal járult hozzá a sikerhez, így alakult ki a 7–1-es végeredmény.

A lefújás után Boér Gábor szakmai vezető így értékelt:
„Nagyon nehéz szavakat találni egy ilyen nap után. Gratulálok a játékosoknak, a stábnak és mindenkinek, aki egész évben dolgozott ezért a sikerért. A bajnokságot veretlenül nyertük meg, az osztályozón pedig két mérkőzésen összesen 11 gólt szereztünk, ami jól mutatja a csapat erejét és mentalitását.”
A szakember külön kiemelte a szurkolók szerepét is, megköszönve az egész idényen át tartó támogatást.
veretlen bajnoki cím, magabiztos feljutás és visszatérés az országos harmadosztályba.
A vasárnapi mérkőzést követően került sor a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Labdarúgó Szövetség bajnoki érmeinek átadására, amelyeket Kvaka Árpád elnök adott át a csapat és a szakmai stáb tagjai részére. A mérkőzés előtt és a félidei szünetben a klub utánpótlásának kiemelkedő teljesítményt nyújtó, sikeres labdarúgóit is díjazták.
Az ünnepségen külön elismerésben részesült Kovács Norbert is, aki megszerezte a vármegyei gólkirályi címet. Emellett az MMTK vezetősége a tavaszi szezon legjobb játékosának járó különdíjat Farkas Márknak adta át.
Köszönjük a szurkolók egész szezonon át tartó lelkes támogatását!
Hajrá MMTK!
A csapat tagjai:
Bényei Balázs – Csapatkapitány
Bodó László
Farkas Márk – Tavaszi szezon legjobb játékosa különdíj
Fenyőfalvi Dávid
Hicsár Levente
Jene Gábor
Kalán Ádám
Kovács Norbert Imre – Gólkirály 26 góllal
Mező Péter
Milák Attila
Molnár Máté
Papp Csaba
Rubus Tamás – Csapatkapitány helyettes
Sárosi Norbert
Szántó Zoltán
Szilágyi Patrik
Torkos Máté
Vámos Márk
Szakmai stáb:
Boér Gábor – Vezetőedző
Kőrösi Norbert – Kapusedző
Zámbó János – Masszőr
Stonawski Benjamin – Kommunikációért felelős szakember
Makszim Gábor – Volt vezetőedző
Sipos János – Létesítményért felelős szakember
Juhász Marianna – Szertáros
Szabó István – Technikai vezető
Vezetőség:
Torma Tamás – Elnök
Papik Zoltán – Szakosztályvezető
Gyurján Bence – Sportigazgató
Jónás Zsigmond – Elnökségi tag
Bákonyi György – Elnökségi tag
